ASK 28.11.2025.
Predstavnik Agencije učestvovao je na 101. plenarnom zasedanju Grupe država protiv korupcije (GRECO) Saveta Evrope, održanom od 18. do 21. novembra 2025. godine u Strazburu.
Na Plenarnom zasedanju razmatrani su izveštaji o usklađenosti u vezi sa sprečavanjem korupcije i promovisanjem integriteta u centralnim organima vlasti i organima za sprovođenje zakona za Belgiju, Hrvatsku, Francusku, Finsku, Island i Sloveniju, kao i izveštaji o usklađenosti sa preporukama o sprečavanju korupcije među poslanicima, sudijama i tužiocima za Belgiju i Rumuniju.
U saradnji s Kongresom lokalnih i regionalnih vlasti Saveta Evrope održan je i prateći događaj pod nazivom „Jačanje dobrog upravlјanja: konsolidovanje integriteta i odgovornosti na subnacionalnom nivou“. Učestvovali su predstavnici Kongresa, lokalnih i regionalnih vlasti, organizacija civilnog društva i mladih. Razgovaralo se o tome kako Šesti krug GRECO evaluacije može pomoći da se ojača integritet i odgovornost u lokalnim i regionalnim upravama.