Direktor
![]() |
Dejan Damnjanović, direktor Agencije
(izabran 27. februara 2023. godine)
|
U Agenciji za sprečavanje korupcije radi od osnivanja, prvo kao savetnik u Odeljenju za registre, potom na mestu načelnika Odeljenja za registre i od 2012. obavlja dužnost Šefa Kancelarije direktora. Profesionalnu karijeru započeo kao pripravnik u Advokatskoj kancelariji Miloša Tešića u Beogradu. Od 1998. – 2008. sa porodicom boravio i radio u SAD gde je stekao široko administrativno iskustvo upravnih, nadležnih i pravnih veština radeći u više privatnih kompanija, među kojima i u advokatskoj kancelariji „Douglas Jovanovic“, Pompano Bič na Floridi. Tokom poslednjih deset godina pohađao više programa stručnog usavršavanja i seminara: Položio ispit nakon obuke koju je organizovalo Ministarstvo pravde SAD, Kancelarija za međunarodnu pomoć, usavršavanje i profesionalnu obuku u pravosuđu (OPDAT) i stekao zvanje sertifikovanog specijaliste za otkrivanje pranja novca (CAMS) „Certified Anti-Money Laundering Specialist“; Kurs u Haškoj akademiji za lokalnu upravu na temu „Jačanje integriteta i borba protiv korupcije“; obuku „PWC’s Academy“ za jačanje liderskih veština u javnoj upravi; u Kijevu kao panelista učestvovao na Okruglom stolu koji je UNDP organizovao na temu transparentnosti i integriteta u Ukrajini; u organizaciji „USAID-JRGA“, završio program “ Menadžment i strateško planiranje“; seminar u organizaciji Službe za upravljanje kadrovima “Program za rukovodioce”; završna konferencija EACT, na Brdu kod Kranja, na temu “Iskustvo u vezi sa uzbunjivačima sa gledišta istrage”; seminar EPAC/EACN u LJubljani – Unapređenje informacionih tehnologija (najnovija dostignuća za potrebe razmene podataka); Internacionalni sastanak „StAR-UNODC“ istražitelja korupcije u organizaciji Svetske banke u Vašingtonu; sertifikovani trening na temu “Borba protiv korupcije u javnoj administraciji” u organizaciji ReSPA u Danilovgradu; seminar na temu “Zaštita tajnih podataka” u organizaciji Kancelarije Saveta za nacionalnu bezbednost i zaštitu tajnih podataka i Službe za upravljanje kadrovima. Rođen 1964. u Kruševcu gde je završio osnovnu i srednju školu. Završio Pravni fakultet na Beogradskom Univerzitetu. Oženjen, otac dvoje dece. |
Veće Agencije
Veće Agencije,kao drugostepeni organ, odlučuje o žalbama na odluke koje donosi direktor, izuzev odluka o pravima i obavezama zaposlenih u Agenciji, zauzima načelne stavove za primenu zakona, nadzire rad direktora i prati njegovo imovinsko stanje. Za člana Veća Agencije može da bude izabrano lice koje ispunjava opšte uslove za rad u državnim organima, ima završen pravni fakultet, najmanje devet godina radnog iskustva u struci i nije osuđivano za krivično delo na kaznu zatvora od najmanje šest meseci ili za kažnjivo delo koje ga čini nedostojnim javne funkcije. Član Veća Agencije ne može da bude član političke stranke, odnosno političkog subjekta i podleže istim obavezama i zabranama koje se po Zakonu o sprečavanju korupcije odnose na javne funkcionere.
Članovi veća
![]() |
prof. dr Miloš Stanković
predsednik
|
Rođen u Beogradu, 1984. godine. Diplomirao na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Na istom fakultetu odbranio je doktorsku disertaciju pod nazivom „Ugovorno nasleđivanje između supružnika“ 2015. godine. Radno iskustvo započeo je u Prvom opštinskom sudu u Beogradu, kao sudijski pripravnik-volonter. Izabran je u zvanje saradnika u nastavi za užu Građanskopravnu naučnu oblast – predmet Nasledno pravo, 2008. godine. U zvanju asistenta za ovu naučnu oblast proveo je sedam godina. Docent za užu naučnu oblast Pravna istorija – predmeti Uporedna pravna tradicija i Retorika, postaje izborom u zvanje, 2016. godine. Naučno i stručno se usavršavao na Slobodnom Univerzitetu u Berlinu i Maks Plank Institutu za evropsku pravnu istoriju u Frankfurtu. Učestvovao je sa autorskim i koautorskim naučnim radovima na brojnim domaćim i međunarodnim konferencijama. Dobitnik je više priznanja za naučne radove ali i besedništvo. Na takmičenju u besedništvu na Pravnom fakultetu u Beogradu 2007. godine, proglašen je za apsolutnog pobednika u kategoriji slobodne teme. Angažovan je u redakcijama više stručnih časopisa (Bilten sudske prakse Višeg suda u Beogradu, Anali Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu-časopis za pravne i društvene nauke i Arhiv za pravne i društvene nauke). Učestvuje u odborima Fondacije Koste Migrića i Zadužbine „Luke Ćelovića-Trebinjca“ Univerziteta u Beogradu. Izabran je za člana Odbora Agencije za borbu protiv korupcije Odlukom Narodne skupštine, 2017. godine. Funkciju zamenika predsednika Odbora vršio je od 2018. do 1. septembra 2020. godine, kada je počela primena Zakona o sprečavanju korupcije. Govori engleski i francuski jezik. Oženjen, otac jednog deteta.
|
|
![]() |
Stevo Bajić
zamenik predsednika
|
Рођен у Дрвару ( Босна и Херцеговина), 1979. године. Дипломирао на Правном факултету Универзитета у Београду, 2009. године. Приправничко искуство стицао је у Aдвокатској канцеларији Кићовић, у Београду до 2012. године, када у оквиру пројекта Владе Краљевине Норвешке ”Подршка Aгенцији за борбу против корупције” започиње стажирање у Aгенцији – Сектору за послове превенције. Рад у Aгенцији наставља у Сектору за решавање о сукобу интереса, и касније у звању саветника у Сектору за контролу имовине и прихода функционера и поступање по представкама. Пре избора за члана Већа, радио је као самостални саветник у управно правним пословима у Сектору за регистре и евиденције.Професионално се усавршавао кроз више стручних програма и успешно завршио обуке: „Ефикасна комуникација са странкама“ у организацији УСAИД 2015. године, Курс о лобирању као мери за спречавање корупције, 2019. године и „Aсертивна комуникација“ 2020. године, у организацији Мисије ОЕБС-а у Србији. Похађао је тренинге у оквиру твининг пројекта „Превенција и борба против корупције“ који је Aгенција спровела са партнерским институцијама из Италије и Шпаније, од 2016. до 2018. године. Током рада у Aгенцији, учествовао је у више програма Националне академије за јавну управу и стекао серитификате из области заштите података о личности, вештина комуникације и решавања конфликата. Говори енглески и руски језик.
Ожењен, отац једног детета. |
|
![]() |
Danica Marinković
član
|
Rođena u Bosanskom Brodu (Republika Srpska-Bosna i Hercegovina), 1951. godine. Školovala se u Skoplju, gde je diplomirala na Pravnom fakultetu. Pravosudni ispit položila je 1976. godine. Profesionalnu karijeru započela je kao sudijski pripravnik u Opštinskom sudu u Skoplju a nastavila je u Privrednom sudu i Vrhovnom sudu Kosova i Metohije, u Prištini. Više od dve decenije sudila je u parničnoj i krivičnoj materiji u Okružnom sudu u Prištini. Vršila uviđaje i sprovodila istragu u predmetima krivičnog dela terorizma na teritoriji Kosova i Metohije, poput događaja u Klečki i Račku 1998. i 1999. godine. U vezi sa događajem u Račku, bila je i svedok odbrane pred Haškim tribunalom. Pravosudnu karijeru je do penzionisanja nastavila u Okružnom i Apelacionom sudu u Kragujevcu. Izabrana je za člana Odbora Agencije za borbu protiv korupcije Odlukom Narodne skupštine, 2016. godine. Funkciju predsednice Odbora vršila je od 2018. do 1. septembra 2020. godine, kada je počela primena Zakona o sprečavanju korupcije. Pohađala je stručne obuke u oblasti zaštite ljudskih prava i sloboda, i aktivno učestvovala na seminarima međunarodnih institucija (OEBS, Akademija evropskog prava, ruska Akademija nauka). U oblasti istrage i krivičnog prava, pratila je sudsku praksu Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu. Autor je knjige "Sudija u ratu i miru” koja svedoči o događajima u Račku, Klečki i drugim zbivanjima na Kosovu i Metohiji. Majka dva sina.
|
|
![]() |
Tamara Mišić,
član
|
Rođena u Bečeju 1984. godine. Diplomirala je na međunarodnom smeru Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu 2008. godine. Na istom fakultetu stekla je zvanje master prava 2011. godine na trgovinskopravnom modulu. Pravosudni ispit položila je juna 2010. godine. Radno iskustvo sticala je u Prvom opštinskom sudu u Beogradu, gde je, kao volonter, radila na poslovima sudijskog pripravnika od 2008. do 2010. godine. Kao sudijski pomoćnik radila je u Prvom osnovnom sudu u Beogradu od 2010. do kraja 2013. godine, a na istim poslovima radila je i u Drugom osnovnom sudu u Beogradu od početka 2014. godine do aprila 2014. godine kada je zasnovala radni odnos u Agenciji za sprečavanje korupcije. Do postavljenja na položaj v.d. pomoćnika direktora Agencije obavljala je poslove samostalnog savetnika u Sektoru za rešavanje o sukobu interesa i višeg savetnika – šefa Odseka za kontrolu prenosa upravljačkih prava u istom sektoru. Od januara 2019. godine nalazila se na položaju v.d. pomoćnika direktora Agencije u Sektoru za registre i evidencije, nakon čega je novembra 2019. godine postavljena na položaj pomoćnika direktora u navedenom sektoru, na kojem se nalazila sve do izbora za člana Veća Agencije. Pohađala je seminar “Proaktivne istrage koruptivnih predmeta, predmeta finansijskih prevara i privrednog kriminala”, u organizaciji Ministarstva pravde SAD, Kancelarije za međunarodnu pomoć, usavršavanje i profesionalnu obuku u pravosuđu, OEBS-a u Srbiji i Pravosudne akademije i kurs o lobiranju kao meri za sprečavanje korupcije u organizaciji OEBS-ove misije u Srbiji. Učestvovala je na radionici o strateškom planiranju i indikatorima učinka, u organizaciji USAID-a u okviru projekta “Inicijativa za odgovornu vlast” i obuci za predavače (Trening za trenere) u okviru Tvining projekta „Prevencija i borba protiv korupcije“. Stručno se usavršavala i na različitim programima vezanim za kvalitet, tumačenje i primenu propisa, javni nastup i veštinu prezentacije. Kao predstavnik Sektora za rešavanje sukoba interesa bila je predavač na obukama za funkcionere, koje su organizovane od strane Agencije, kao i na obukama organizovanim u okviru Projekta Prevencija i borba protiv korupcije pod nazivom „Sprečavanje sukoba interesa i kontrola imovine i prihoda funkcionera“. Udata, majka jednog deteta.
|
|
![]() |
Biljana Pavlović,
član
|
Rođena u Beloj Crkvi, 1961. godine. Diplomirala na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Pravosudni ispit položila je 1997. godine. Završila je specijalističke studije: Notar – Javni beležnik na Pravnom fakultetu u Beogradu 2010. godine. Profesionalnu karijeru započela je kao rukovodilac Pravne službe preduzeća „Trgobanat“ u Beloj Crkvi, 1990. godine. Poslove sudije i predsednika krivičnog veća vršila je u opštinskim sudovima u Beloj Crkvi i Pančevu. Radila je kao pomoćnik direktora za nemedicinske poslove u Gradskom zavodu za hitnu medicinsku pomoć u Beogradu, od 2010 do 2012. godine, kada je postavljena za direktorku Direkcije za upravljanje oduzetom imovinom, pri Ministarstvu pravde i državne uprave. Bila je državni sekretar istog ministarstva, od 2014. do 2016. godine, kada prelazi u Pravosudnu akademiju radi rukovođenja sektorom za stalnu obuku. Aktivno je učestvovala u unapređenju programa stručne obuke u oblastima krivičnog, građanskog, privrednog, upravnog i prekršajnog prava, zatim oblasti ljudskih prava i prava Evropske unije. Zaposlena je u Komisiji za zaštitu konkurencije. Govori engleski, ruski i italijanski jezik.
|
Sekretarijat Veća Agencije obavlja poslove koji se odnose na: pripremu materijala i podataka za rad Veća Agencije; izradu odluka po žalbama; pripremu sednica Veća Agencije i koordinaciju rada Veća Agencije; pripremu nacrta drugih odluka Veća Agencije u skladu sa Poslovnikom i izradu zapisnika; formiranje i čuvanje arhive Veća Agencije i druge poslove iz delokruga Sekretarijata Veća, u skladu sa Zakonom, opštim aktima Agencije i nalozima Veća Agencija ili predsednika Veća Agencije.
![]() |
Valentina Šestović,
šef Kancelarije Odbora
|
Profesionalnu karijeru započela je kao tužilački pripravnik 2000. godine u Okružnom javnom tužilaštvu u Beogradu, raspoređena na rad u tadašnje Četvrto opštinsko javno tužilaštvo u Beogradu. Za vreme pripravničkog staža prošla je obuku i kroz sva odelјenja Četvrtog opštinskog suda, kao i u Trgovinskom sudu u Beogradu. Zvanje tužilačkog pomoćnika stiče 2003. godine, a 2005. godine stiče zvanje višeg tužilačkog pomoćnika. U februaru 2006. godine, iz Okružnog javnog tužilaštva prelazi u Republički odbor za rešavanje o sukobu interesa, gde je radila sve do januara 2010. godine. Nakon što je Agencija započela sa radom, od januara 2010. godine, raspoređena je na radno mesto višeg savetnika u Kancelariji Odbora. U periodu od juna do novembra 2012. godine radila je kao rukovodilac Grupe za analizu propisa u Sektoru za poslove prevencije, a od novembra 2012. godine do danas nalazi se na položaju šefa Kancelarije Odbora. Pohađala je više obuka i seminara iz oblasti sukoba interesa, borbe protiv korupcije, javne uprave, strateškog planiranja i usavršavanja liderskih i menadžerskih veština. Završila je program Sprečavanje sukoba interesa pri vršenju javne funkcije (SAD-Ilinois i Ajova, profesionalni program „World learning“) i Program za rukovodioce u oblasti bezbednosti i vladavine prava (Holandija, Haška akademija za lokalnu upravu). Rođena je u Zagrebu, gde je završila osnovnu i srednju školu. Diplomirala je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Pravosudni ispit položila je 2003. godine.
|
Stručna služba
![]() |
Dušan Jeličić,pomoćnik direktora u Sektoru za kontrolu finansiranja političkih aktivnosti Rođen je u Gornjem Milanovcu 1982. godine gde je završio osnovnu i srednju ekonomsku školu. Diplomirao je na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Kragujevcu. Profesionalnu karijeru započeo je u kompaniji “Metalac posuđe” a.d. iz Gornjeg Milanovca, a od 2009. godine bio je zaposlen u Ministarstvu unutrašnjih poslova Republike Srbije, Sektoru za materijalno-finansijske poslove, gde je obavljao poslove iz oblasti javnih nabavki, komercijalne poslove, poslove logistike kao i poslove iz oblasti finansija i budžeta. U Ministarstvu unutrašnjih poslova napredovao je preko šefa Odseka, načelnika Odeljenja za poslove logistike policijskih uprava do načelnika Odeljenja za finansijsko-računovodstvene poslove i budžet. U Agenciji je zaposlen od 20. januara 2021. godine.
|
![]() |
Verka Atanasković,pomoćnik direktora u Sektoru za sukob interesa i pitanja lobiranja Rođena u Valjevu. Osnovnu školu i Trinaestu beogradsku gimnaziju završila je u Beogradu. Diplomirala je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu 1987, dok je pravosudni ispit položila 1992. godine. Profesionalnu karijeru započela je kao advokatski pripravnik, a počev od 1993. godine do zasnivanja radnog odnosa u Agenciji za sprečavanje korupcije radila je kao advokat. U Agenciji radi od 1. jula 2010. godine, na poslovima rešavanja sukoba interesa, u kom periodu je, do izbora za v. d. direktora Agencije, obavljala poslove samostalnog savetnika, višeg savetnika i načelnika Odeljenja za rešavanje o sukobu interesa u Sektoru za rešavanje o sukobu interesa, sve do kraja 2016. godine, kada je stupila na funkciju pomoćnika direktora Sektora za rešavanje o sukobu interesa. Kao ovlašćeni predstavnik Agencije za sprečavanje korupcije uspešno je zastupala Agenciju u sporovima pred nadležnim sudovima. Učestvovala je kao predavač na većem broju seminara iz oblasti borbe protiv korupcije i sukoba interesa.Vršilac dužnosti direktora Agencije za borbu protiv korupcije u dva navrata: od 27. januara 2017. godine do 6. septembra 2017. godine i od 13. novembra 2017. godine do 23. januara 2018. godine. |
![]() |
Marijana Obradović, pomoćnik direktora u Sektoru za prevenciju i jačanje integriteta Odgovorna je za rukovođenje i organizaciju rada na programima koji se realizuju u okviru odseka i odeljenja sektora za prevenciju: sprovođenje Nacionalne strategije za borbu protiv korupcije i Akcionog plana, izrada i praćenje sprovođenja planova integriteta, pripremanje i sprovođenje obuke o sprečavanju korupcije. Pre nego što je započela sa radom u Agenciji za sprečavanje korupcije, radila je kao direktor kancelarije The Public Interest Law Institute u Srbiji, odgovorna za upravljanje i realizaciju programa: reforma pravnog obrazovanja, reforma sistema pravne pomoći, uvođenje pro bono prakse za advokate i izgradnja i razvijanje kapaciteta nevladinih organizacija u cilju zaštite javnog interesa. Kao pravni savetnik Helsinškog odbora za ljudska prava u Srbiji, učestvovala je u planiranju i realizaciji mnogih projekata iz oblasti zaštite ljudskih prava. Koautor je studije „Alternative zatvorskim kaznama“, koautor i autor je nekoliko izveštaja o stanju ljudskih prava u Srbiji. Karijeru je započela kao advokatski pripravnik i advokat u Beogradu. Formalno obrazovanje je stekla na Pravnom fakultetu u Beogradu |
![]() |
Maja Petrović,pomoćnik direktora u Sektoru za saradnju sa medijima i civilnim društvom Odgovorna za rukovođenje i unapređenje komunikacije i saradnje sa medijima kao i stvaranje održivog partnerstva sa organizacijama civilnog društva. Diplomirala na Privredno pravnom smeru Pravnog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu. Interesovanja za oblast marketinga i odnosa sa javnošću je sticala radeći u bankarskom sektoru gde je saradnju i kontakte sa medijima vodila kao primarno zaduženje. Od 2004. do 2019. godine bila je zaposlena u Skupštini Vojvodine na poslovima šefa Protokola u okviru kojih se primarno bavila organizacijom skupštinskih zasedanja, radom sa poslanicima, organizacijom društvenih skupova i događaja, pri čemu je saradnja sa visokim državnim zvaničnicima, stranim diplomatskim predstavnicima i medijima bila od najveće važnosti. Za člana Programskog saveta Javnog servisa Radio-televizije Vojvodine izabrana je 2015. godine na funkciju potpredsednice a kasnije i predsednice. Kao predsednica Programskog saveta pokrajinskog javnog servisa sarađivala je sa predstavnicima civilnog sektora i učešćem u debatama o uticaju građana na javno informisanje. Pohađala je više stručnih edukacija namenjenih usavršavanju državnih službenika u liderskim i menadžerskim veštinama i unapređenju interne i eksterne komunikacije u organizaciji.
|
![]() |
Ivana Cvetković,pomoćnik direktora u Sektoru za spoljne poslove i strateški razvoj Rođena je 1982. godine u Sarajevu. Formalno obrazovanje stekla je na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Beogradu, na smeru Međunarodni odnosi, sa prosečnom ocenom 9.08 i odbranila završni rad na predmetu Diplomatija i diplomatska istorija. Dvogodišnje postdiplomske međunarodne studije takođe je završila na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Beogradu sa prosečnom ocenom 9.89 i odbranila završni rad na predmetu Zajednička spoljna i bezbednosna politika Evropske unije. Završila je i Glavni program naprednih dodiplomskih studija Beogradske otvorene škole (13. generacija). U Agenciji za sprečavanje korupcije zaposlena je od 2011. godine, gde je pre postavljenja za pomoćnika direktora radila na poslovima rukovođenja Grupom za međunarodne projekte i Grupom za evropske integracije. Pre nego što je započela sa radom u Agenciji, radila je u dnevnom listu Danas i Centru za istraživanje, transparentnost i odgovornost (CRTA). Kao stipendista Fonda „Dr Zoran Đinđić”, pohađala je program stažiranja u Političkoj akademiji Austrijske narodne partije u Austriji, a kao stipendista Evropskog fonda za Balkan program stažiranja u Centralnoj antikorupcijskoj instituciji grada Štutgarta u Nemačkoj. U okviru Tvining projekta „Prevencija i borba protiv korupcije” stažirala je i u Nacionalnoj agenciji za borbu protiv korupcije Italije. Kao stipendista Vlade SAD, pohađala je i Globalni program liderstva u oblasti borbe protiv korupcije i organizovanog kriminala (IVLP). Stručno se usavršavala na više od 40 specijalizovanih programa u domenu vladavine prava, borbe protiv korupcije, međunarodne saradnje, evropskih integracija, upravljanja projektnim ciklusom, analitike, strateškog planiranja, rukovođenja i upravljanja. Govori engleski, nemački i italijanski, a intenzivno usavršava francuski jezik. |
![]() |
Jovan Božović, pomoćnik direktora u Sektoru za pravne poslove U Agenciji od 2012. godine do danas vršio dužnost pomoćnika direktora u Sektoru za kontrolu imovine i prihoda funkcionera, Sektoru za proveru imovine i obavlјao različite poslove u Sektoru za rešavanje o sukobu interesa, Sektoru za postupanje po predstavkama i Kancelariji direktora. Kao predavač učestvovao na obukama u zemlјi iz oblasti analize rizika od korupcije u propisima, kontrole imovine i prihoda, sukoba interesa. Kao ekspert učestvovao na obukama, radionicama i konferencijama u zemlјi i inostranstvu (Nemačka, Austrija, Turkmenistan, Uzbekistan, Peru, Crna Gora, Severna Makedonija i Hrvatska) u organizaciji OSCE, UNODC i dr. Rođen 1966. godine. Diplomirao 1990. godine na Pravnom fakultetu u Osijeku. Oženjen, otac dva sina.
|
![]() |
Ivan Vasiljević,pomoćnik direktora u Sektoru za opšte poslove Odgovoran je za materijalno finansijske poslove, ekonomsku analitiku, javne nabavke, rad pisarnice i funkcionisanje IT službe. U Agenciji radi od 5. decembra 2019. godine, a pre toga u Službi za informacione tehnologije Službenog glasnika. Zvanje diplomirani ekonomista stekao je na Fakultetu za preduzetnički biznis Univerziteta Union u Beogradu. Govori engleski jezik. Rođen je u Smederevu 1967. godine, oženjen i otac troje dece. |
![]() |
Predrag Knežević, v.d. pomoćnika direktora u Sektoru za istraživanje i analitiku Predrag Knežević je rođen 1980. godine u Beogradu. Diplomirani je pravnik. Završio je Diplomatsku akademiju Ministarstva spolјnih poslova Republike Srbije – Osnovni program obuke. Profesionalnu karijeru započeo je u nevladinoj organizaciji Transparentnost Srbija, gde je radio na poslovima pravnog savetnika – rukovodioca grupe u Antikorupcijskom pravnom savetovalištu, i na poslovima prikuplјanja podataka i analize rada pravosudnih organa, praćenja finansiranja redovnog rada političkih stranaka i istraživanja javnosti rada Vlade Republike Srbije. U Agenciji za sprečavanje korupcije je u zvanjima savetnika, samostalnog savetnika, višeg savetnika, i kao rukovodilac grupe, tokom proteklih devet godina obavlјao poslove u Sektoru za prevenciju, Sektoru za kontrolu finansiranja političkih aktivnosti, Sektoru za istraživanje i analitiku i Sektoru za kontrolu imovine i prihoda funkcionera. Pohađao je više seminara, radionica i obuka iz oblasti vladavine prava i borbe protiv korupcije, među kojima: “Proaktivne istrage koruptivnih predmeta, predmeta finansijskih prevara i privrednog kriminala” (u organizaciji Ministarstva pravde SAD, Kancelarije za međunarodnu pomoć, usavršavanje i profesionalnu obuku u pravosuđu, Misije OEBS-a u Srbiji i Pravosudne akademije), radionicu o strateškom planiranju i indikatorima učinka (u okviru projekta “Inicijativa za odgovornu vlast” USAID-a), obuku o integritetu državnih službenika (Hag – Brisel, u organizaciji Haške akademije, Pravnog fakulteta u Lajdenu i Helsinškog komiteta), radionicu o kontroli finansiranja političkih aktivnosti (Prag, u okviru Programa za regionalne izbore i jačanja političkih procesa, uz podršku USAID-a). Držao je predavanja o kontroli finansiranja političkih aktivnosti u okviru obuke Ustavno uređenje Republike Srbije u Službi za upravlјanje kadrovima Vlade Republike Srbije, kao i predavanje „Iskustvo iz Srbije – Primena IT u borbi protiv korupcije“ u Vilјnusu (Litvanija) i kao predavač učestvovao u mnogim drugim obukama u zemlјi i inostranstvu. Govori engleski jezik. |
|
|
![]() |
Nataša Božić, Sekretar Agencije Nataša Božić, rođena je 1976. godine u Beogradu, gde je završila osnovnu školu i Desetu beogradsku gimnaziju. Diplomirala je na Pravnom fakultetu, Univerziteta u Beogradu. Pravosudni ispit položila je 2008. godine. Profesionalnu karijeru započela je kao advokatski pripravnik, a u periodu od 2006. do 2010. godine obavljala je poslove pomoćnika rukovodioca poslovne jedinice za opšte poslove u Radio televiziji Srbije (RTS). U Agenciji za sprečavanje korupcije radi od 2010. godine na poslovima višeg savetnika u Sektoru za prevenciju, Sektoru za rešavanje o sukobu interesa i Sektoru za kontrolu imovine i prihoda funkcionera i postupanje po predstavkama, na poslovima rukovodioca Grupe za kadrovske poslove kao i pomoćnika direktora u Sektoru za proveru imovine. Tokom radnog angažovanja u Agenciji pohađala je više programa stručnog usavršavanja među kojima i Zimsku školu o borbi protiv korupcije administrativnim merama i razvoju novih antikoruptivnih politika, u organizaciji Univerziteta u Peruđi i Nacionalne agencije za borbu protiv korupcije Republike Italije. Učestvovala je i na relavantnim studijskim programima na temu unapređenja etike i integriteta u javnom sektoru u okviru ciklusa obuka Ministarstva spoljnih poslova Kraljevine Holandije o rukovođenju u oblasti bezbednosti i vladavine prava, kao i antikorupcijskog sistema u Republici Italiji u okviru Tvining projekta „Prevencija i borba protiv korupcije“. |
Unutrašnja organizacija Agencije
Unutrašnja organizacija Agencije za sprečavanje korupcije:
- Sektor za kontrolu finansiranja političkih aktivnosti
- Sektor za proveru imovine
- Sektor za sukob interesa i pitanja lobiranja
- Sektor za prevenciju i jačanje integriteta
- Sektor za saradnju sa medijima i civilnim društvom
- Sektor za registre i evidencije
- Sektor za pravne poslove
- Sektor za spolјne poslove i strateški razvoj
- Sektor za opšte poslove
- Sektor za istraživanje i analitiku