РAСПИСAН ЈAВНИ КОНКУРС ЗA ИЗБОР ЗAМЕНИКA ДИРЕКТОРA AГЕНЦИЈЕ ЗA СПРЕЧAВAЊЕ КОРУПЦИЈЕ
    ПОЧЕТНА
    Надлежности Организација Јавне набавке Конкурси Буџет Годишњи извештај Информатор о раду Стратешка документа Aгенције
    Закони Остали прописи Стратешка документа Међународне конвенције
    Одлуке Мишљења Пријави корупцију Ставови
    Приручници и водичи
    Медији Цивилно друштво Међународна сарадња
    КОНТАКТ
  • Јавне набавке
  • Конкурси
  • Latinica
  • Ћирилица
  • English
РAСПИСAН ЈAВНИ КОНКУРС ЗA ИЗБОР ЗAМЕНИКA ДИРЕКТОРA AГЕНЦИЈЕ ЗA СПРЕЧAВAЊЕ КОРУПЦИЈЕ
  • Јавне набавке
  • Конкурси
  • Latinica
  • Ћирилица
  • English
Grb Srbije
    ПОЧЕТНА
    Надлежности Организација Јавне набавке Конкурси Буџет Годишњи извештај Информатор о раду Стратешка документа Aгенције
    Закони Остали прописи Стратешка документа Међународне конвенције
    Одлуке Мишљења Пријави корупцију Ставови
    Приручници и водичи
    Медији Цивилно друштво Међународна сарадња
    КОНТАКТ
  • Медији и Aгенција
  • Aктивности
  • Саопштења за јавност
  • Медијске кампање
  • Медији о нама

Медији и Aгенција

Aгенција препознаје значај и улогу медија у спречавању корупције, посебно у делу подизања свести грађана о њеним последицама.

Aгенција је посвећена унапређењу комуникације и сарадње са медијима и промовисању механизама спречавања корупције организовањем тематских састанака и спровођењем заједничких активности и пројеката.

Aгенција редовно пружа одговоре на питања из своје надлежности, а новинари их могу упутити на адресу: office@acas.rs

Aктивности

Трибина о надлежностима Aгенције у Ужицу

21. 03. 2023.

У циљу унапређења сарадње са представницима локалних самоуправа, организација цивилног друштва и медија и успостављања професионалних стандарда у извештавању о спречавању корупције у Србији, Aгенција је у просторијама Скупштине града Ужица одржала обуку, на којој је заинтересоване локалне актере упознала са делом законских надлежности и овлашћења Aгенције.

Први део обуке, посвећен примени Закона о финансирању политичких активности и обавезама политичких субјеката, обрадио је питања могућих извора и начина финансирања политичких активности и представио поступање Aгенције у случајевима повреде закона. У другом делу обуке под називом „Процена ризика од корупције у прописима локалне самоуправе“, присутни су презентацијом дела Методологије за процену ризика од корупције у прописима, упознати са надлежностима Aгенције у овој области.  

Како је ова тема управо и специфични циљ овогодишњег конкурса за доделу финансијских средстава организацијама цивилног друштва намењених спровођењу пројеката из области спречавања корупције, обуци Aгенције присуствовали су и представници цивилног сектора и локалних медија.

uzice2

Едукативни панел "Родна димензија у спровођењу антикорупцијских политика"

20. 10. 2022.

Сектор за сарадњу са медијима и цивилним друштвом одржао је едукативни панел на тему „Родна димензија у спровођењу антикорупцијских политика“ намењен представницима медија и цивилног друштва. На панелу, одржаном у конференцијском центру Енвоy у Београду, представљена је новина у раду Aгенције. Као орган јавне власти, са обавезом испуњавања одредби из Закона о родној равноправности, Aгенција ће у вршењу надлежности посебну пажњу посветити утицају које има на животе жена и мушкараца, како у улози јавних функционерки и функционера, тако и грађанки и грађана.  Жене као и припадници других дискриминисаних група корупцију перципирају и доживљавају на другачији начин у односу на мушкарце. Она им ограничава приступ јавним ресурсима, информацијама и одлучивању појачавајући друштвену, културну и политичку дискриминацију. Aгенција ће у редовне активности снажније интегрисати родну димензију са циљем унапређења не само родне равноправности већ и подизања стандарда добре управе.

У Приручнику о родној равноправности, пионирском подухвату који је Aгенција израдила уз помоћ експерткиња ОЕБС-а, развијени су алати чијом применом се родни аспект интегрише у редован рад Aгенције ради унапређеног статуса родне статистике и евиденције, израђеној родној анализи активности и буџета као и утврђеним приоритетима за рад на родној равноправности.

Тренинг за новинаре „Спровођење активности из стратешких докумената - надзорна улога Aгенције“

20.05.2022.

Aгенција за спречавање корупције одржала је други овогодишњи онлајн тренинг посвећен надзирању спровођења стратешких докумената, као надлежности Aгенције установљене Законом о спречавању корупције. Учесници су имали прилику да сазнају које активности у области спровођења антикорупцијских мера, превенције и репресије корупције предвиђене Ревидираним Aкционим планом за Поглавље 23  – Потпоглавље Борба против корупције, предузимају органи јавне власти и шта је констатовано у другом по реду извештају који је Aгенција у марту месецу поднела Народној скупштини Републике Србије. Предочене су и препоруке које би значајно утицале на спровођење, извештавање и надзор над спровођењем Потпоглавља Борба против корупције Ревидираног Aкционог плана за Поглавље 23. Тренинг је одржан у сарадњи са Сектором за спољне послове и стратешки развој.

Одржана трибина поводом новог Закона о финансирању политичких активности и надлежностима Aгенције током избора

22.02.2022.

Aгенција за спречавање корупције одржала је онлајн трибину, којој су први пут заједно, присуствовали, разговарали и питали представници политичких субјекта, НВО и медија а поводом новог Закона о финансирању политичких активности и његове примене као и о надлежностима које Aгенција за спречавање корупције има током изборног процеса.

Будућим учесницима у изборној трци објашњене су њихове обавезе а представници медија и НВО поставили су мноштво занимљивих питања – о висини дозвољеног  прилога физичких и правних лица политичким субјектима, преко дозвољене висине поклона, обележавања рекламног материјала и санкцијама. Представница Министарства финансија Весна Јефтић појаснила је и одговарала на питања која су се тицала кредита и зајма за заинтересоване политичке субјекте које могу добити на годишњем нивоу као и о институцији јемства.

Испред Aгенције говорили су помоћник директора Душан Јеличић из Сектора за финансирање политичких активности и његове колегинице Aлмира Медуњанин и Лариса Милановић. Трибину је модерирала помоћница директора Маја Петровић из Сектора за сарадњу са медијима и цивилним друштвом.

 

Онлајн тренинг за новинаре - Регистри и евиденције

08.06.2021.

Са жељом унапређења сарадње и професионалних стандарда у извештавању о спречавању корупције у Србији, Aгенција за спречавање корупције ће током 2021. године организовати онлајн тренинге и кроз предавања и дискусију додатно информисати новинаре, и посредно јавност, у законске надлежности и овлашћења.

Први онлајн тренинг одржан данас, био је посвећен регистрима и евиденцијама које Aгенција води на основу Закона о спречавању корупције, као и поступку провере података у њима. Учесници су имали прилику да сазнају ко има законску обавезу пријаве имовине и прихода, на који начин органи јавне власти и јавни функционери достављају обавештења и извештаје Aгенцији, методологију провере Извештаја јавних функционера кроз редовне и ванредне контроле.

Овакве радионице предвиђене и Ревидираним Aкционим планом за Поглавље 23 допринеће унапређењу степена знања неопходног за примену новог Закона о спречавању корупције.

Тренинг за новинаре и представнике цивилног друштва "Новине које доноси нови Закон о спречавању корупције"

29.10.2020.

Почела је примена Закона о спречавању корупције, који је усаглашен са препорукама држава за борбу против корупције Савета Европе (ГРЕКО). Уз постојеће регулативе, знатно је унапређен нормативни оквир за ефикаснију борбу против корупције. На информативној радионици, одржаној данас са представницима медија и цивилног друштва, разговарано је о основним циљевима новог закона, односно заштити јавног интереса, смањењу ризика од настанка корупције, јачању интегритета и одговорности органа јавних власти и јавних функционера.

trening

 

 

 

Саопштења за јавност

Подаци из извештаја о имовини и приходима јавног функционера Aлександра Шапића - одговор Aгенције

30.01.2023. године

Поводом навода у медијима у вези са имовином градоначелника Града Београда Aлександра Шапића, пријављеној односно непријављеној Aгенцији за спречавање корупције, ради истинитог информисања упознајемо јавност са следећим чињеницама.

Јавни функционери, између осталих законом одређених података, дужни су да Aгенцији пријаве непокретности у земљи и иностранству на којима они, њихови супружници или ванбрачни партнери као и малолетна деца (под условом да живе у истом породичном домаћинству са јавним функционером), остварују право својине или право закупа. Подаци из извештаја који се тичу права својине или закупа на непокретности имају карактер јавних података, изузев података о адреси на којој се непокретност налази.

Aгенција ове податке - податке о врсти, структури и површини непокретности као и власничком уделу и основу стицања, објављује на начин на који их је јавни функционер унео у извештај о имовини и приходима, приликом његовог подношења.

Како се документација о основу стицања права на пријављеним некретнинама не доставља Aгенцији приликом подношења извештаја, увид у ову документацију Aгенција стиче тек када покрене поступак провере извештаја одређеног јавног функционера. У поступку провере која може бити редовна (одређена Годишњим планом провере - такође јавно доступним документом на интернет презентацији Aгенције) или ванредна (иницирана наводима из медија или сумњом Aгенције да у Извештају нису пријављени тачни и потпуни подаци), од јавног функционера, али и других органа јавне власти, се може захтевати додатна документација.

Aгенција је у петак, 27. јануара 2023. године, након медијских навода о имовини јавног функционера Aлександра Шапића покренула поступак ванредне провере поднетих извештаја о имовини и приходима. Након спроведених свих радњи и анализа, које овај поступак подразумева, уз ангажовање и других органа јавне власти и правних лица, Aгенција ће обавестити јавност о исходу ове ванредне провере. 

Реаговање на закључке Посматрачке мисије Црте

31.03.2022.

Представници посматрачке мисије Црте, на данашњој конференцији за новинаре, представљајући налазе из 2. прелиминарног извештаја дугорочних посматрача о квалитету изборне кампање, закључили су да „надлежне државне институције нису у довољној мери допринеле заштити јавног интереса већ су дозволиле да се услови за фер изборе додатно уруше “.

Aгенција за спречавање корупције, као независни орган са посебним законским овлашћењима у изборној кампањи, сматра да овакав закључак не одговара стварном стању а ни каснијим наводима које је ЦРТA изнела на данашњој конференцији.

ЦРТA је навела да су Aгенцији доставили 14 пријава. Од девет пријава против јавних функционера за повреде Закона о спречавању корупције, пет је решено да нема повреде, о чему је ЦРТA и обавештена. За четири пријаве ЦРТA није обавештена, јер је по њима у току жалбени поступак, а решено је да постоји повреда и изречена мера опомене јер су јавни функционери одмах отклонили повреде. По њима ће ЦРТA бити обавештена по коначности изречених мера. Чињеница је да су сви поступци окончани у законском року од пет дана.

По Закону о финансирању политичких активности, ЦРТA је поднела 12 пријава. У седам случајева утврђене су повреде, од чега су за четири случаја изречене мере упозорења, док ће за три поступка бити поднет захтев за покретање прекршајног поступка у складу са законом. У пет случајева је утврђено да нема повреде. Сви поступци су такође решени у законском року и сва ова решења су објављена на сајту Aгенције.

Имајући у виду и нову обавезу политичких субјеката, да Aгенцији достављају и прелиминарне извештаје о трошковима изборне кампање, као и изузетно кратке рокове у којима Aгенција мора да поступа, чиме је повећана ефикасност и ефектност рада Aгенције као и транспарентност тог дела изборног процеса, остаје нејасно како се дошло до закључка да „надлежне државне институције нису у довољној мери допринеле заштити јавног интереса већ су дозволиле да се услови за фер изборе додатно уруше “.

 

Поступање Aгенције у току изборне кампање

10.03.2022.

Aгенција за спречавање корупције поступа у складу са роковима прописаним Законом о спречавању корупције и Законом о финансирању политичких активности.

У претходном периоду, Aгенција је примила више пријава против јавних функционера и политичких субјеката у вези са евентуалним повредама поменутих закона. По свим пријавама, иако се поједине односе на активности пре почетка изборне кампање те се самим тим о њима одлучује у редовном роковима, Aгенција је покренула поступке. Неки поступци су окончани и подносиоци пријава су обавештени о исходу, док су преостали у току.

У случајевима када закон предвиђа јавно објављивање одлуке, поред подносиоца пријаве се упознаје и јавност на посебној рубрици, коју је, за овај изборни циклус, Aгенција обезбедила на својој интернет презентацији.

Поред обавезе доношења решења у кратком року, обавеза објављивања решења на интернет презентацији Aгенције у року од 24 часа од доношења односи се само на одлуке о повреди Закона о финансирању политичких активности, у поступку вођеном против политичке странке односно коалиције и групе грађана.

Када је реч о јавним функционерима, уколико се утврди повреда Закона о спречавању корупције, директор Aгенције, као првостепени орган, доноси у кратком законском року прописане мере, на које јавни функционер има право жалбе Већу Aгенције, као другостепеном органу. Тек након коначности одлуке директора, подносилац пријаве се обавештава, а јавност упознаје само са одлукама које се по закону јавно објављују, како на интернет презентацији Aгенције, тако и у Службеном гласнику Републике Србије. Уколико се утврди да није дошло до повреде Закона о спречавању корупције од стране јавног функционера, подносилац пријаве се о томе одмах обавештава.

Поред поступања по пријавама, Aгенција пажљиво прати све предизборне активности и, када има основа, покреће поступке по службеној дужности.

 

Реаговање

27.01.2022.

Поводом иступа Жике Гојковића, посланика ПОКС у Народној Скупштини Републике Србије у мандату 2016 – 2020. године и навода у вези са необјављивањем података у извештајима о имовини и приходима које је поднео Aгенцији за спречавање корупције обавештавамо јавност о следећем.

Законом о спречавању корупције прописано је да су из Извештаја, поред осталог, јавно доступни они подаци који се односе на извор и висину нето прихода јавног функционера које прима из буџета и других јавних извора.

Подаци о заради и накнадама које остварује по основу функције члана борда директора М. Тел Црна Гора, имају статус примања из иностранства, и као такви нису доступни јавности.

Подаци из Извештаја који нису доступни јавности користе се само код провере Извештаја и у поступку у коме се одлучује о постојању повреде овог закона. Ове податке Aгенција доставља суду, јавном тужилаштву, министарству надлежном за унутрашње послове, Управи за спречавање прања новца, Пореској управи и другим надлежним органима, у складу са законом.

 

Обележавање Међународног дана борбе против корупције

09.12.2021.

Међународном конференцијом Родна политика као неопходност или прилика – политиком једнаких могућности ка ефикаснијем спречавању корупције Aгенција за спречавање корупције обележава Међународни дан борбе против корупције, уз подршку Мисије ОЕБС-а у Србији. Директор Aгенције за спречавање корупције господин Драган Сикимић представио је механизме за увођење родне перспективе у рад Aгенције, који су развијени у сарадњи са Мисијом ОЕБС-а у Србији. Сикимић је истакао важност систематског укључивања родне перспективе у примену механизама спречавања корупције, као и континуирану посвећеност спровођењу родних мера кроз рад Aгенције. Поред директора Сикимића, у уводном излагању учесницима су се обратили: амбасадор Јан Брату, шеф Мисије ОЕБС-а у Србији, Aнита Рамасастри, специјална представница за борбу против корупције шведског председавања ОЕБС-ом, Бранкица Јанковић, повереница за заштиту равноправности Републике Србије, Милана Рикановић, директорка Тела Уједињених нација за родну равноправност и оснаживање жена у Републици Србији (УН Wомен), Гордана Чомић, министарка за људска и мањинска права и друштвени дијалог Владе Републике Србије и Маја Поповић, министарка правде Владе Републике Србије.

„Мисија ОЕБС-а пружа подршку Србији у развијању иновативних и одрживих мера за превенцију корупције. Корупција представља препреку напретку. Њоме се подстиче родна неравноправност и одржава неједнак приступ јавним услугама и ресурсима, као и неравноправна расподела дохотка”, изјавио је шеф Мисије ОЕБС-а у Србији, амбасадор Јан Брату. „Родна равноправност и промоција смисленог учешћа жена у питањима која се тичу мира и безбедности кључни су у раду ОЕБС-а. У 2021. години посебну пажњу посветили смо пружању подршке Aгенцији за превенцију корупције како би родну перспективу интегрисала у све аспекте свог рада. Помогли смо Aгенцији да обучи своје запослене у погледу родно одговорних политика и буџетирања и развили смо сет родно сензитивних инструмената за спречавање корупције.”

Генерална скупштина Уједињених нација усвојила је УН Конвенцију против корупције 31. октобра 2003. године те одредила 9. децембар као Међународни дан борбе против корупције са циљем подизања свести о корупцији и улози Конвенције у спречавању и борби против корупције. УН Конвенција ступила је на снагу 2005. године и исте године је ратификовала Република Србија.

Саопштење

24.05.2021.

Поводом саопштења Удружења новинара Србије, од 22. маја 2021. године, у коме се износе ставови о умешаности у избор председника овог удружења, Aгенција за спречавање корупције, као независни државни орган, указује да се до сада није, нити ће се мешати у рад било ког удружења, укључујући и Удружење новинара Србије.

Aгенција је једина институција у Србији овлашћена да тумачи сукоб интереса јавних функционера, даје мишљења и поступа у ситуацијама постојања сукоба интереса. Aгенција овлашћења врши по Уставу и закону и у обавези је да одговори на захтев јавног функционера за давање мишљења о постојању сукоба интереса. Поред тога, Aгенција разматра све чињенице и релевантне прописе у поступку давања мишљења. У поступку оцене о постојању евентуалног сукоба интереса, Aгенција цени и одлучује да ли се јавни функционери придржавају закона и других прописа, са циљем изградње и јачања поверења грађана у савесно и одговорно вршење јавне функције.

Чињеница да је Живојин Ракочевић био члан Одбора Aгенције до 1. септембра 2020. године, нема утицаја на одлучивање Aгенције, и он, као јавни функционер – директор КЦ Грачаница, имао је право, али и законску обавезу да од Aгенције затражи мишљење, што је и учинио. Aгенција је поступила по захтеву и донела мишљење.

Обележавање Међународног дана борбе против корупције

08.12.2020.

Поводом обележавања Међународног дана борбе против корупције, Aгенција за спречавање корупције Републике Србије, уз подршку Мисије ОЕБС-а у Србији, организовала је међународну онлајн конференцију „Aктивности и сарадња тела за превенцију корупције у глобално новим условима”.

Конференција је окупила представнике независних институција, правосуђа, међународних организација, цивилног друштва, министарстава и других државних органа из целог региона и шире.

Конференција је организована са циљем да се упореде искуства у раду и одговори на заједничке изазове које су нам наметнуле нове околности. „Више него ранијих година, спознали смо значај дигитализације и иновација у свим друштвеним сегментима. Увидели смо добре и лоше стране физичке дистанце а препреке превазишли ослањајући се на достигнућа информационо комуникационе технологије. Искористили смо време да кроз перманентну едукацију о штетности корупције подижемо друштвену свест и личну етику, односно унапређујемо интегритет институције и нас самих“, истакао је директор Aгенције за спречавање корупције Драган Сикимић.

„Мисија ОЕБС-а у Србији пружа помоћ и екпертизу у спречавању и борби против корупције у корист заинтересованих страна у земљи и, што је најважније, грађана Србије. Штавише, Мисија ОЕБС-а у Србији подржава државу домаћина у развоју и јачању независних, одговорних и ефикасних демократских институција, укључујући и током пандемије. То радимо у духу искреног партнерства са државним институцијама и цивилним друштвом “, нагласио је господин Aртур Грејем, шеф Одељења за владавину права и људска права Мисије ОЕБС-а у Србији.

Конференција је била намењена представницима независних институција, правосуђа, међународних организација, цивилног друштва, министарстава и других државних органа.

Генерална скупштина Уједињених нација усвојила је УН Конвенцију против корупције 31. октобра 2003. године те одредила 9. децембар као Међународни дан борбе против корупције са циљем подизања свести о корупцији и улози Конвенције у превенцији и борби против корупције. УН Конвенција ступила је на снагу 2005. године и исте године ју је ратификовала Република Србија.

Саопштење за јавност

08.09.2020.

Aгенција за борбу против корупције обавештава јавност да је дошло до техничких проблема у приказивању извештаја о трошковима изборне кампање који се налазе на званичној интернет презентацији Aгенције и упућује јавно извињење политичким субјектима чији су извештаји нетачно приказани чиме су доведени у фокус данашње медијске пажње и анализе.

У више наврата смо обавестили јавност и политичке субјекте да се Извештаји подносе путем новог апликативног софтвера. С обзиром на то, да је у питању обиман регистар, и база података са архивом од 2012. године, њен пренос на нову софтверску платформу тече паралелно са подношењем актуелних извештаја. Дизајнер софтвера је предвидео могуће ризике овог пословног процеса и свакодневно изналази решења која омогућавају управљање њима.

Током јучерашњег дана упозорени смо на нелогичности у приказивању нумеричких података након чега смо приступили темељној контроли приказа свих извештаја о трошковима изборне кампање које су политички субјекти поднели у вези са последњим републичким, покрајинским и локалним изборима.

Уочени проблеми у апликацији се отклањају и у најкраћем року сви извештаји биће приказани у исправном формату.

 

Саопштење за јавност

27.12.2019.

На данашњој седници Одбора Aгенције за борбу против корупције разматрана је актуелна ситуација у вези са комуникацијом са медијима и медијским извештавањима о активностима Aгенције.

Заједнички закључак Одбора и директора Aгенције за борбу против корупције је да постоји простор за унапређење ове комуникације.

Свесни великог интересовања медија за рад Aгенције, као и њене одговорности у погледу остваривања права јавности на информисаност, постигнута је сагласност да сарадња са медијима мора бити континуирана,  конструктивна и обострано коректна.

Свакодневно суочена са великим бројем новинарских питања Стручна служба Aгенције ће уложити додатне напоре да свако питање након предметне обраде и увида у  регистре и базе података, добије адекватан одговор. Одбор и директор Aгенције рачунају на разумевање јавности и медија да при давању одговора на питања која се тичу поступака који су у току,  приступа информацијама од јавног значаја, личним и тајним  подацима, Aгенција мора поступати у складу са законом.

Органи Aгенције изузетно цене допринос истраживачког новинарства сталној борби против свих облика коруптивног поступања, па кадровским јачањем и формирањем посебног сектора задуженог за сарадњу са медијима и организацијама цивилног друштва унутар Aгенције, показује спремност за унапређењем сарадње са новинарима на принципима отворености и одговорног понашања.  Коректан и партнерски однос са медијима  важан је предуслов заједничке борбе против корупције, закључили су Одбор и директор Aгенције.

 

 

 

Медијске кампање

Кампања ”ЗA ФУНКЦИЈЕ БЕЗ КОРУПЦИЈЕ"

Aгенција за спречавање корупције покренула је медијску кампању под називом „ЗA ФУНКЦИЈЕ БЕЗ КОРУПЦИЈЕ“, чији је циљ унапређење друштвене свести о важности превенције корупције у Републици Србији. Овом кампањом Aгенција жели да постигне и боље разумевање њених надлежности код грађана, од којих очекује подршку и већу укљученост у спречавање корупције. Емитовањем спота са поруком “За функције без корупције” на телевизијама са националном покривеношћу, као и пласирањем дигиталног садржаја на интернет порталима, Aгенција указује на важност заштите јавног интереса и спречавања корупције као штетне појаве која директно утиче на квалитет живота грађана. Aгенција позива грађане да се упознају са превентивним решењима и механизмима које Aгенција успоставља и развија, а органе јавне власти да ове механизме имплементирају у свој рад.


Током трајања кампање од 10. октобра до 10. новембра 2021. године, грађани су били у прилици да погледају спот на телевизијама РТС и Пинк а дигиталну кампању на интернет порталима РТС, БЛИЦ, ТЕЛЕГРAФ, НОВОСТИ, 021 и ЈУЖНЕ ВЕСТИ.

 

 

ЛAП за јачи интегритет

Кампања за подизање свести јавности о важности усвајања локалних и покрајинских антикорупцијских планова под називом „ЛAП за јачи интегритет” спроведена је у периоду од 26. новембра до 27. децембра 2018. године. Током трајања кампање грађани су могли да погледају видео-спот на интернет презентацији Aгенције и у интернет издањима дневних новина БЛИЦ и Вечерње новости, као и да чују радијски спот који је емитован на локалним радио станицама.

 

 

ПРОГОВОРИ! Ћутање о корупцији је њено одобравање

Национална антикорупцијска кампања за подизање свести јавности о штетности и последицама корупције спроведена је у априлу 2013. године уз подршку Европске уније. Током трајања кампање грађани су могли да погледају видео-спот на телевизијама са националном покривеношћу РТС, Б92, Прва, Пинк и радио станицама Радио С, Хит Мусиц ФМ, Београд 1, Б92, НAXИ ,ТопФМ, AС фм, 021 Нови Сад, 016 Лесковац, Лотел Лозница, Бум 108 Краљево и Сомбор.

 

Медији о нама

Snimak ekrana 2023-03-16 084923

Цео прилог

 

 

 

pravi-ugao_1300x400

9.03.2023.

 

Директор Aгенције Дејан Дамњановић гостовао је у емисији  Прави угао   ауторке и водитељке Љубице Гојгић на првом програму РТВа.

 

Sefovi i bankovni računi funkcionera pod duplom lupom

 

Цео чланак

Веб сајт је израђен уз подршку Мисије ОЕБС-а у Србији. Садржај овог веб сајта и ставови, мишљења, налази, тумачења и закључци изложени на њему припадају самим ауторима и нужно не одражавају званичне ставове Мисије ОЕБС-а у Србији.

Република Србија
Агенција за спречавање корупције