„Ne čekajte druge da budu pošteni“ – dodeljene nagrade pobednicima Konkursa Agencije

Izmene Zakona o Pravosudnoj akademiji: propuštanje prilike za otklanjanje nedostataka
15/12/2015
Svečana dodela nagrada pobednicima Konkursa – 2015.
18/12/2015

„Ne čekajte druge da budu pošteni“ – dodeljene nagrade pobednicima Konkursa Agencije

print
P1130860Danas su svečano dodeljene nagrade pobednicima Konkursa „Da li treba da budem hrabar da bih bio pošten?“ koji Agencija za borbu protiv korupcije raspisuje povodom 9. decembra, Međunarodnog dana borbe protiv korupcije.

Svečanost su otvorili Tatjana Babić, direktorka Agencije, Srđan Verbić, ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Zoran Stojiljković, predsednik Odbora Agencije.

Nakon otvaranja, dodeljene su sledeće nagrade: prva tri mesta u četiri uzrasne grupe, za kategorije litararni rad i kratki film. Dodeljene su i nagrade za prva tri mesta prosvetnim radnicima, u kategoriji predavanje.

Nagrade su donirale izdavačke kuće „Laguna“, Zavod za udžbenike, „Škola plus“ i „Politika“ a.d. Beograd, čijim predstavnicima su uručene zahvalnice za uspešnu višegodišnju saradnju sa Agencijom. Ministru Verbiću uručena je zahvalnica za uspešno ostvarenu saradnju Agencije i Ministarstva u promovisanju Konkursa.

Prisutnim učenicima, roditeljima, nastavnicima i drugim gostima priređen je obilazak Palate „Srbija“ sa kustosom institucije, nakon čega je usledio prigodan koktel.

Svečanost je propratio značajan broj predstavnika medija.

 Foto galerija

Lista nagrađenih radova i dobitnika nagrada


 

Kategorija: Literarni rad

 

I–IV razred osnovne škole

1. mesto
Mihajlo Dujikić, IV2
O.Š. “3. Oktobar”, Bor
Broj bodova: 13,83

2. mesto
Dunja Marija Miletić, IV razred
OŠ ”Dimitrije Todorović Kaplar”, Knjaževac
Broj bodova: 13,5

3. mesto
Učenici III razreda, OŠ ”Ivo Lola Ribar”, Skobalj
učiteljica Slađana Dobrota
Broj bodova: 12,83

 

V-VIII razred osnovne škole

1. mesto
Jovan Radosavljević, VI/3
OŠ ”Milovan Glišić”, Valjevo
Broj bodova: 14,16

2. mesto
Damjan Bekić, VI razred
OŠ ”Milan Đ. Milićević”, Beograd
Broj bodova: 13,83

2. mesto
Milica Plećaš, VIII/6
OŠ ”Milan Đ. Milićević”, Beograd
Broj bodova: 13,83

2. mesto
Jana Maslaković, VIII/2
OŠ “Dositej Obradović”, Niš
Broj bodova: 13,5

 

I-IV razred srednje škole

1. mesto
Marija Stolić I/9
Zemunska gimnazija, Zemun
Broj bodova: 13,33

2. mesto
Vukašin Petrović, III razred
Tehnička škola “15.maj”, Prokuplje
Broj bodova: 13

2. mesto
Aleksandra Radić, III/3
Ekonomsko-trgovinska škola, Bor
Broj bodova: 13

3. mesto
Ana Kasapu, I razred
Vazduhoplovna akademija, Beograd
Broj bodova: 12,66

3. mesto
Anđelija Anđelković, II/1
Tehnička škola “Nikola Tesla”, Medveđa
Broj bodova: 12,66

 

Studenti

1. mesto
Helena Himel, apsolvent istorije umetnosti
Filozofski fakultet u Beogradu
Broj bodova: 14,33

2. mesto
Afrodita Matić
Filozofski fakultet u Novom Sadu
Broj bodova: 13, 16

3. mesto
Mara Bukvić
Univerzitet u Beogradu
Broj bodova: 13

3. mesto
Enes Sijarić
student, Novi Pazar
Broj bodova: 13

 


 

Kategorija: kratki film

 

I–IV razred osnovne škole

1. mesto
Učenici II razreda OŠ ”Svetozar Marković”, Leskovac
nastavnik: Zoran Ilić
Broj bodova: 13,5

2. mesto
Đorđe Jovičić III razred i Filip Petković IV razred OŠ ”Moše Pijade”, Žagubica
nastavnik: Zvonimirka Jovičić
Broj bodova: 12,33

3. mesto
Vuk Milenković, Nemanja Marković, Sanja Vasilov i Ilija Živković, 4. razred
OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Aleksinački rudnik
Broj bodova: 11,83

 

V-VIII razred osnovne škole

1. mesto
Učenici 5. razreda OŠ ”Petar Kočić”, Temerin
Nastavnik: Maja Grković
Broj bodova: 12,33

2. mesto

Grupa učenika VIII-ih razreda
OŠ „Miloš Crnjanski“, Žabalj

Broj bodova: 11,83

3. mesto
Milica i Ivana Džonić, VII razred, Nataša Jovanović, VIII razred i Ljubiša Nikolić, VIII razred
OŠ “Dimitrije Todorović Kaplar” Knjaževac
Broj bodova: 11,66

 

I-IV razred srednje škole

1. mesto
Sara Kamarit, II/9
Peta beogradska gimnazija, Beograd
Broj bodova: 14

2. mesto
Amra Šabotić, Esma Bošnjak, Merisa Mekić, III i IV razred
Gimnazija Novi Pazar i Medicinska škola Novi Pazar
Broj bodova:12,83

3. mesto
Svetlana Ristić i Jelena Zdravković, II i III razred
ŠOSO ”11.oktobar”, Leskovac
Broj bodova: 10,66

 


 

Kategorija: Predavanje

1. mesto
Marina Praizović
OŠ ”Vladimir Nazor”, Beograd
Broj bodova: 16,83

2. mesto
Katarina Cvetković
Tehnička škola Trstenik i Medicinska škola u Kruševcu
broj bodova: 16

3. mesto
Vukašin Vasić
Ekonomska škola “Nada Dimić”, Zemun
Broj bodova: 15,5

3. mesto
Milan Stanković
OŠ ”Dobrinka Bogdanović”, Babušnica
Broj bodova: 15,5