„Не чекајте друге да буду поштени“ – додељене награде победницима Конкурса Агенције

Измене Закона о Правосудној академији: пропуштање прилике за отклањање недостатака
15/12/2015
Свечана додела награда победницима Конкурса – 2015.
18/12/2015

„Не чекајте друге да буду поштени“ – додељене награде победницима Конкурса Агенције

print
P1130860Данас су свечано додељене награде победницима Конкурса „Да ли треба да будем храбар да бих био поштен?“ који Агенција за борбу против корупције расписује поводом 9. децембра, Међународног дана борбе против корупције.

Свечаност су отворили Татјана Бабић, директорка Агенције, Срђан Вербић, министар просвете, науке и технолошког развоја и Зоран Стојиљковић, председник Одбора Агенције.

Након отварања, додељене су следеће награде: прва три места у четири узрасне групе, за категорије литарарни рад и кратки филм. Додељене су и награде за прва три места просветним радницима, у категорији предавање.

Награде су донирале издавачке куће „Лагуна“, Завод за уџбенике, „Школа плус“ и „Политика“ а.д. Београд, чијим представницима су уручене захвалнице за успешну вишегодишњу сарадњу са Агенцијом. Министру Вербићу уручена је захвалница за успешно остварену сарадњу Агенције и Министарства у промовисању Конкурса.

Присутним ученицима, родитељима, наставницима и другим гостима приређен је обилазак Палате „Србија“ са кустосом институције, након чега је уследио пригодан коктел.

Свечаност је пропратио значајан број представника медија.

 Фото галерија

Листа награђених радова и добитника награда


 

Категорија: Литерарни рад

 

I–IV разред основне школе

1. место
Михајло Дујикић, IV2
О.Ш. “3. Октобар”, Бор
Број бодова: 13,83

2. место
Дуња Марија Милетић, IV разред
ОШ ”Димитрије Тодоровић Каплар”, Књажевац
Број бодова: 13,5

3. место
Ученици III разреда, ОШ ”Иво Лола Рибар”, Скобаљ
учитељица Слађана Доброта
Број бодова: 12,83

 

V-VIII разред основне школе

1. место
Јован Радосављевић, VI/3
ОШ ”Милован Глишић”, Ваљево
Број бодова: 14,16

2. место
Дамјан Бекић, VI разред
ОШ ”Милан Ђ. Милићевић”, Београд
Број бодова: 13,83

2. место
Милица Плећаш, VIII/6
ОШ ”Милан Ђ. Милићевић”, Београд
Број бодова: 13,83

2. место
Јана Маслаковић, VIII/2
ОШ “Доситеј Обрадовић”, Ниш
Број бодова: 13,5

 

I-IV разред средње школе

1. место
Марија Столић I/9
Земунска гимназија, Земун
Број бодова: 13,33

2. место
Вукашин Петровић, III разред
Техничка школа “15.мај”, Прокупље
Број бодова: 13

2. место
Александра Радић, III/3
Економско-трговинска школа, Бор
Број бодова: 13

3. место
Ана Касапу, I разред
Ваздухопловна академија, Београд
Број бодова: 12,66

3. место
Анђелија Анђелковић, II/1
Техничка школа “Никола Тесла”, Медвеђа
Број бодова: 12,66

 

Студенти

1. место
Хелена Химел, апсолвент историје уметности
Филозофски факултет у Београду
Број бодова: 14,33

2. место
Афродита Матић
Филозофски факултет у Новом Саду
Број бодова: 13, 16

3. место
Мара Буквић
Универзитет у Београду
Број бодова: 13

3. место
Енес Сијарић
студент, Нови Пазар
Број бодова: 13

 


 

Категорија: кратки филм

 

I–IV разред основне школе

1. место
Ученици II разреда ОШ ”Светозар Марковић”, Лесковац
наставник: Зоран Илић
Број бодова: 13,5

2. место
Ђорђе Јовичић III разред и Филип Петковић IV разред ОШ ”Моше Пијаде”, Жагубица
наставник: Звонимирка Јовичић
Број бодова: 12,33

3. место
Вук Миленковић, Немања Марковић, Сања Василов и Илија Живковић, 4. разред
ОШ ”Јован Јовановић Змај”, Алексиначки рудник
Број бодова: 11,83

 

V-VIII разред основне школе

1. место
Ученици 5. разреда ОШ ”Петар Кочић”, Темерин
Наставник: Маја Грковић
Број бодова: 12,33

2. место

Група ученика VIII-их разреда
ОШ „Милош Црњански“, Жабаљ

Број бодова: 11,83

3. место
Милица и Ивана Џонић, VII разред, Наташа Јовановић, VIII разред и Љубиша Николић, VIII разред
ОШ “Димитрије Тодоровић Каплар” Књажевац
Број бодова: 11,66

 

I-IV разред средње школе

1. место
Сара Камарит, II/9
Пета београдска гимназија, Београд
Број бодова: 14

2. место
Амра Шаботић, Есма Бошњак, Мериса Мекић, III и IV разред
Гимназија Нови Пазар и Медицинска школа Нови Пазар
Број бодова:12,83

3. место
Светлана Ристић и Јелена Здравковић, II и III разред
ШОСО ”11.октобар”, Лесковац
Број бодова: 10,66

 


 

Категорија: Предавање

1. место
Марина Праизовић
ОШ ”Владимир Назор”, Београд
Број бодова: 16,83

2. место
Катарина Цветковић
Техничка школа Трстеник и Медицинска школа у Крушевцу
број бодова: 16

3. место
Вукашин Васић
Економска школа “Нада Димић”, Земун
Број бодова: 15,5

3. место
Милан Станковић
ОШ ”Добринка Богдановић”, Бабушница
Број бодова: 15,5