Raniji članovi Odbora Agencije

Edukacija
15/07/2010
ZnakHorizontalnoCirilicaveci
Tužilaštvo za organizovani kriminal: nema elemenata krivičnih dela u Institutu za transfuziju krvi Srbije
27/01/2014

Raniji članovi Odbora Agencije

print

_________________________________________________________________________________________________________

Prof. dr Dragan Mitrović

(Izabran za člana Odbora na predlog Vlade Republike Srbije u martu 2015. godine; predsednik Odbora od 18. januara 2017. do 17. januara 2018. godine)

 

 

Biografija

 

 

__________________________________________________________________________________________________________

Prof. dr Evica Petrović                                                                                                                                                              Evica_petrovic

(Mart 2009. – oktobar 2009. i april 2013. – april 2017; izabrana za člana Odbora na predlog Državne revizorske institucije u martu 2009. godine; podnela ostavku pre isteka mandata u oktobru 2009. godine; ponovo na predlog Državne revizorske institucije izabrana za člana Odbora u aprilu 2013. godine; za zamenicu predsednika Odbora izabrana 9. marta 2016. godine)

Biografija

 


Bozo

Prof. dr Božo Drašković

(April 2013. – april 2017; izabran za člana Odbora na predlog Socijalno-ekonomskog saveta u aprilu 2013. godine)

Biografija


Nikola M. Stanojević

(April 2013. – april 2017; izabran za člana Odbora na predlog Vrhovnog kasacionog suda u aprilu 2013. godine)

Biografija


Zoran Vujičić

(April 2013. – april 2017; izabran za člana Odbora na predlog Advokatske komore Srbije u aprilu 2013. godine)

Advokat iz Negotina


slika-prof-kolaric-768x512

Prof. dr Dragana Z. Kolarić

(Jul 2013. – decembar 2016; izabrana za člana Odbora na predlog Predsednika Republike u julu 2013. godine; za predsednicu Odbora izabrana 9. marta 2016. godine; ostavku je 20.12.2016. podnela, pre isteka mandata, zbog izbora na mesto sudije Ustavnog suda Srbije)

Biografija


stojiljkovicProf. dr Zoran Stojiljković

(Mart 2009. – mart 2013. i april 2013. – novembar 2016.; izabran za člana Odbora u martu 2009 na predlog Administrativnog odbora Narodne Skupštine Republike Srbije; na predlog Administrativnog odbora ponovo izabran u aprilu 2013. godine; predsednik Odbora od 2015. do 2016.; ostavku je 30.11.2016. podneo, pre isteka drugog mandata, zbog izbora na mesto predsednika UGS Nezavisnost)

Biografija


Zlata_Djordjevic-sajtZlata Đorđević

(Mart 2011 – mart 2015; izabrana za člana Odbora na predlog Vlade Republike Srbije)

Biografija


lubardaaProf. dr Branko A. Lubarda

(Mart 2009 – mart 2013. i april 2013 – februar 2015; izabran za člana Odbora oba puta na zajednički predlog Zaštitnika građana i Poverenika za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti; predsednik Odbora od 2013. do 2015; ostavku je 04.02.2015. podneo, pre isteka mandata, zbog izbora na mesto sudije Evropskog suda za ljudska prava u Strazburgu)

Biografija


7Prof. dr Čedomir Čupić

(Mart 2009 – mart 2013 – izabran za člana Odbora na predlog Socijalno-ekonomskog saveta; predsednik Odbora od 2009. do 2011. godine)

Biografija


Mileva Gajinov

(Mart 2009 – mart 2013 – izabrana za člana Odbora na predlog Vrhovnog suda Srbije, koji je bio predlagač umesto Vrhovnog kasacionog suda koji nije započeo sa radom u momentu predlaganja člana Odbora, u skladu sa odredbom čl 79. st. 2. Zakona o Agenciji za borbu protiv korupcije)

Biografija


BeljanskiDr Slobodan Beljanski

(Mart 2009 – mart 2013 – izabran za člana Odbora na predlog Advokatske komore Srbije)

Biografija


Zlatko Minić

(Mart 2009 – mart 2013 – izabran za člana Odbora na predlog udruženja novinara u Republici Srbiji)

Biografija


9Prof. dr Radmila Vasić

(Maj 2009 – maj 2013 – izabrana za člana Odbora na predlog Predsednika Republike)

Biografija


Tanja Miščević

(Mart 2009 – novembar 2010 – za člana Odbora izabrana na predlog Vlade Republike Srbije; ostavku podnela pre isteka mandata)


Sonja Liht

(Mart 2009 – april 2009 – za člana Odbora izabrana na predlog Predsednika Republike; ostavku podnela pre prve sednice Odbora)